- WORK - Chorzów, Katowicka 22
tel. 666 323 324

iPhone 5 nie działa górny przycisk

  Tego typu usterka to zmora każdego modelu iPhone'a, no może oprócz pierwszego iPhone'a 2g. W modelach 3g i 3gs z czasem ze "zmęczenia" w prawym górnym rogu tworzy się niewielka szczelina, w zasadzie robi się ona dookoła. Z powodu jej powstania taśma się przerywa, bo zamocowana jest częściowo na metalowej ramce i częściowo na plastiku tylnej obudowy.

  W iPhonie 4 i 4s taśma się nie zrywa, za to element mikrostyku a właściwie jego membrana jest jakby to napisać …nienajwyższej trwałości. Z drugiej strony przyciski te są mocno eksploatowane a w dodatku mocno zminiaturyzowane. Naprawiamy to skutecznie na poczekaniu eliminując konieczność wymiany całej taśmy co nie jest bez znaczenia ze względu na koszty.

  Jeśli chodzi o iPhone'a 5 to usterka ta niestety występuje w urządzeniach, które są używane zaledwie od kilku tygodni.

 

iPhone 5 nie działa górny przycisk, naprawa Katowice

 

  Na ujęciach w powiększeniu widać swojego rodzaju odkształcenie a w rezultacie przecięcie jednej z linii. Przy dobrej wprawie i przy użyciu specjalistycznych narzędzi da się naprawić tą taśmę, nasz serwis jednak zaleca jej wymianę. Wymiana jest pracochłonna i wymaga sporego doświadczenia, ponieważ trzeba zdemontować płytę główną a w tym modelu podczas tej operacji jeden niepewny ruch może oznaczać katastrofę. 

 

iPhone 5 nie działa blokada, lock, serwis śląsk

 

  Taśma power/lock bo tak ją nazywamy, odpowiada za wiele funkcji takich jak:

 

funkcja power

zmiana głośności volume + / - 

przełącznik wyciszania mute

doprowadzenie zasilania do silniczka wibracji

mikrofon cyfrowy tylnej kamery

 

Mamy opracowany sposób na to by po wymianie taśma ta nie ulegała ponownemu uszkodzeniu.