- WORK - Chorzów, Katowicka 22
tel. 666 323 324

iPhone 6, iPhone 6s nie działa podświetlenie ( backlight ), iPhone 6 plus, iPhone 6s plus nie działa podświetlenie lub nie działa połowa podświetlenia ( backlight ).

Witam.
 
Coraz częściej mamy przypadki uszkodzonych iPhone 6, iPhone 6s , iPhone 6 plus i iPhone 6s plus pod czas wymiany panelu wyświetlacza - „ frontu”.
 
Uszkodzenie wynika z moim zdaniem z wielu błędów, najczęściej to brak staranności i pośpiech podczas „ wpinania” złącza taśmy frontu do gniazda na płycie głównej iPhone’a, trzeba naprawdę się postarać i uważać w czasie tej operacji bo można „wpiąć” złącze krzywo i zrobić zwarcie… wiele zwarć. Czasem ludzie to robią nie odłączając baterii - zgroza.
 
 
 
Takie manewr prowadzi do…
Zobaczcie foto
 
 
Miejsce na które trzeba zwrócić uwagę jest zaznaczone na czerwono a na niebiesko jest albo był element który „odparował”.
To akurat fotka iPhone’a 6s plus, który podobnie jak iPhone 6 plus ma podświetlenie zdublowane, czyli jeden układ podświetlenia podświetla lewą część ekranu i drugi analogicznie do drugiej strony wyświetlacza. 
 
W „sztuce” z fotki nie działa w sensie nie podświetla prawa strona wyświetlacza.
Filtr, którego nie ma wypalił się żywym ogniem bo elementy w koło były osmalone a z niego został tylko jak to nazywam „żużel”.
 
Od początku miałem obawy, że iPhone 6s plus nie ruszy ale po odpowiednim odłączeniu wyżarzonej ścieżki zastosowałem crosa na zewnątrz i połączyłem "złotym włosem” elementy i ruszyło.
 
Była radość bo w iPhone 6s plus  podświetlenie ( backlight ) zaczęło działać pełnym blaskiem :)