- WORK - Chorzów, Katowicka 22
tel. 666 323 324

Witam po przerwie!
W ostatnim czasie lawinowo do naszego serwisu trafiają iPhone’y 7 i 7+ z uszkodzeniami jak w tytule czyli wszelkiej maści problemy z dźwiękiem… iPhone 7 brak dźwięku podczas rozmów, w dyktafonie nie można nagrać - nie nagrywa, nie ma aktywnego guzika „nagraj”. iPhone 7 + plus brak dźwięku podczas rozmów, charczy, trzeszczy podczas rozmów, brak dźwięku.

 

Witam.
 
Coraz częściej mamy przypadki uszkodzonych iPhone 6, iPhone 6s , iPhone 6 plus i iPhone 6s plus pod czas wymiany panelu wyświetlacza - „ frontu”.
 
Uszkodzenie wynika z moim zdaniem z wielu błędów, najczęściej to brak staranności i pośpiech podczas „ wpinania” złącza taśmy frontu do gniazda na płycie głównej iPhone’a, trzeba naprawdę się postarać i uważać w czasie tej operacji bo można „wpiąć” złącze krzywo i zrobić zwarcie… wiele zwarć. Czasem ludzie to robią nie odłączając baterii - zgroza.
 
 

Coraz częściej do naszego serwisu trafiają iPhone'y po wymianie baterii ale czas pracy/czuwania nadal jest dramatycznie niski 3-5 godzin. Szkoda tych baterii zainstalowanych fabrycznie bo są sprawne, przyczyna leży po stronie płyty głównej telefonu. Krótki czas pracy dotyczy w sumie iPhone 5s, iPhone 6, iPhone 6 plus i iPhone 6s oraz iPhone 6s plus, o iPhone 5 pisałem w osobnym temacie.

Jeżeli używacie niecertyfikowanych akcesorium takich jak ładowarka czy kabel, to możecie mieć taki problem i prawdopodobnie Wasz iPhone sygnalizował niezgodność charakterystycznym żółtym trójkątem na ekranie. Z naszego doświadczenia wynika, że w czołówce "zabijających" to niecertyfikowane ładowarki samochodowe.

Witam po przewie, dość długo nic nie pisałem po godzinach bo mało było czasu po godzinach:), ale mam kilka nowych spostrzeżeń. Już kilka razy mieliśmy takie przypadki, że ktoś tam wymieniał gdzieś kompletny panel ( lub samodzielnie ) bo przestawał działać ekran dotykowy czy tam jak zwał tak zwał - touch panel. Na pierwszy rzut oka właściwe podejście, ale nie możemy uznawać, że taki smartfon jakim jest iPhone składa się z zespołu wyświetlacza, głośnika, baterii i anteny - to byłoby banalne.

  Dziś opiszę problem, który zauważyliśmy w iPhone 5s .

           Objawy:

5s szybko ładuje i bardzo szybko rozładowuje baterie.

iPhone 5s czerwony ekran po chwili restart, logo , chwilę działa i znów restart po czerwonym ekranie.

5s samoczynne włączenie się urządzenia czyli brak możliwości wyłączenia.

iPhone 5s niebieski lubi zielony ekran a następnie restart.

Najczęściej usterka wynika z użycia nieoryginalnych akcesorium.

Jak wiadomo naprawy płyt głównych nie należą do łatwych ale tą usterkę nieśmiało napisze, że opanowaliśmy.

Jeżeli ktoś z Was boryka się z takim problemem to zapraszamy do naszego serwisu.

W naszym serwisie jesteśmy w stanie na poczekaniu po kilku pomiarach stwierdzić trafność naszej diagnozy.

Taka inspekcja wykonywana jest "od reki" i bez opłat.